Latarka czołowa LED 1xAA
Latarka czołowa LED 1xAA

Latarka czołowa LED 1xAA

Największym atutem latarki czołowej jest uwolnienie rąk. Warto ją mieć. Oczywiście pod warunkiem, że jest niezawodna i długo działa bez konieczności wymiany baterii. Dokładnie taka jest nowa czołówka gafer.pl LED!

Czytaj więcej >
35.99 zł Kup w sklepie >

Opis

Latarki gafer.pl, również czołowe, są efektem długoletnich doświadczeń, a potem poszukiwań i testów wykonanych przez Krzysztofa „konstruktora latarek” Białobrzewskiego, który na co dzień zajmuje się realizacją dźwięku. On wie, czym jest praca na scenie i jaka w tej pracy przydaje się latarka.

W latarce nagłownej gafer.pl źródłem światła białego jest dioda LED CREE XPD, która może być używana w dwóch trybach świecenia – średnim lub mocnym. Natomiast czerwone światło dają 2 sztuki SMD. Czerwone światło nie jest bardzo mocne, ale wystarczające, żeby widzieć, jednocześnie na tyle dyskretne, aby zapewnić niewidoczność na backstage’u podczas koncertu.

Czołówka gafer.pl LED jest zasilana najpopularniejszą baterią, która jest niemalże w każdym case’ie z uszami lub bezprzewodami – baterią AA. Na jednej baterii czas świecenia w kolorze białym (tryb mocny) to minimum 5 godzin, a w kolorze czerwonym – minimum 8 godzin.

Latarka ta jest bardzo komfortowa i lekka, wykonana z materiału ABS. Posiada gumową uszczelkę, która zabezpiecza diodę i dostęp do baterii przed wodą i kurzem.

Na praktyczność użytkowania wpływa również duży, wygodny, wciskany włącznik oraz regulowana, elastyczna, zdejmowana opaska na głowę.

 

Szczegóły:

dioda LED: CREE XPD + 2 sztuki SMD w kolorze czerwonym,
napięcie: 1,5 V,
moc światła: XPD-70 lm, SMD-20 lm,
materiał wykonania obudowy: ABS,
zasilanie: 1 bateria AA,
czas pracy w najmocniejszym trybie: XPD – 5 godzin, SMD – 8 godzin,
zasięg skuteczny: 15 m,
wymiary: 6,4 x 3,6 x 2,7 cm,
waga: 45,7 g,
tryby pracy: dioda XPD – Low / High, długie przytrzymanie przycisku ON/OFF: 2 diody SMD,
czas pracy diody LED: 100 000 godzin.

Instrukcja:

Latarka wyposażona jest we włącznik Multi-Mode – każdorazowe szybkie przyciśnięcie włącznika ON/OFF powoduję zmianę trybu z High (100% mocy) do Mid (30% mocy), a następnie do Flash (stroboskop).

Ostrzeżenie:

Z każdej baterii może pojawić się wyciek żrących roztworów lub gazów. Jeśli latarka nie jest często używana, należy wyjąć z niej baterie i przechowywać osobno. Używaj baterii alkalicznych produkowanych przez uznane marki. Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta baterii dotyczącymi właściwej obsługi, przechowywania i utylizacji baterii.

Niebezpieczeństwo:

Nie należy kierować światła latarki bezpośrednio w oczy, może to spowodować uszkodzenie siatkówki.

2 lata gwarancji.

Gwarancja nie dotyczy normalnego zużycia materiału, wyczerpania baterii, wycieku z baterii, wypalenia diody LED lub awarii modułu LED.

Inne produkty