Blog

Testujemy taśmę gafer z mocniejszym klejem

Z myślą o wprowadzeniu do sprzedaży czarnej taśmy gafer z mocniejszym klejem, przeprowadziliśmy małe testy. W tym celu przykleiliśmy taśmę do siedmiu różnych powierzchni: drewnianej, metalowej, szklanej, plastikowej, a także do malowanego parapetu, biurka oraz lakierowanej sklejki. Taśmę pozostawiliśmy przyklejoną i odrywaliśmy ją w odstępach czasowych po kolejno 24, 48 i 72 godzinach. Wszystko po to, żeby sprawdzić, jak zachowa się klej w spotkaniu z takim wyzwaniem. 

Do celów testowych taśma z mocniejszym klejem ma kolor niebieski, natomiast gafa w klasycznej odsłonie to nasza czarna taśma materiałowa gafer.pl, dostępna w sprzedaży na pastore.pl.

Wszystko możecie sprawdzić na filmie:

Po 24 godzinach oderwaliśmy pierwsze próbki taśmy testowej:

Jak możecie zauważyć na materiale filmowym, klej jest znacznie mocniejszy od klasycznego gafera, a mimo to nie pozostawił śladów na żadnym z testowanych podłoży.

48 godzin później oderwaliśmy kolejne próbki:

I tym razem testowana taśma sprawdziła się doskonale. Jak widzicie na filmie, klej jest tak mocny, że czeka nas malowanie parapetu, a śladów nie zostawił ;)

Ostateczne i rozstrzygające odrywanie taśmy miało nastąpić po 72 godzinach. Niestety mieliśmy małe problemy techniczne, przez co byliśmy zmuszeni pozostawić taśmę na nadprogramowe trzy dni. Na filmie prezentujemy wyniki odrywania taśmy po aż 120 godzinach!

Jak możecie zauważyć, jedynym miejscem, na którym pozostał minimalny ślad kleju, jest szyba. Pozostałe powierzchnie zostały nietknięte.

Podsumowując, testowana taśma w naszym mniemaniu sprawdziła się niemal doskonale, dlatego postanowiliśmy wprowadzić ją do stałej sprzedaży. Supermocną czarną gafę pod marką gafer.pl będziecie mogli przetestować sami już tego lata! :)