Blog

Po czym poznać dobrą gafę?

Taśma typu gaffer jest to produkt stosowany głównie do mocowania elementów nagłośnienia, oświetlenia, okablowania, łączenia elementów scenografii, oznaczania miejsc rozstawienia sprzętu itp. Można ją znaleźć w akcesoriach używanych do wszelkich prac na scenie, estradzie, planie filmowym, w studiu telewizyjnym czy teatrze.

Na to, czy wybrana przez nas taśma spełni nasze oczekiwania, wpływa wiele czynników. Aby możliwie najlepiej dobrać produkt dostosowany do naszych potrzeb, trzeba zwrócić uwagę w szczególności na jego charakterystykę.

taśma gafer.pl

Przede wszystkim dobry gafer łatwo rwie się w rękach. Taśma bez problemu rozrywa się w różne strony. Przy odpowiedniej technice możemy dzielić ją na mniejsze kawałki, wzdłuż czy wszerz, ale jednocześnie jest bardzo mocna, elastyczna i wytrzymała.

Kolejną cechą dobrego gafera jest to, że klej bardzo mocno trzyma się taśmy. Nawet po sklejeniu ze sobą kleju z klejem jesteśmy w stanie rozdzielić taśmę i zobaczyć, iż po odklejeniu od siebie dwóch warstw taśmy klej pozostaje na należytych warstwach. To gwarantuje, że gafer nie będzie zostawiał śladów na podłożu, do którego będziemy go przyklejać.

Ponadto dobra taśma typu gafer charakteryzuje się także tym, że jest:

nieprzemakalna (warstwa pokryta PE). To sprawia, że możemy używać jej na zewnątrz, nie obawiając się niesprzyjających warunków pogodowych,

matowa, dzięki czemu nie odbija światła,

– wykonana z mocnych, gęsto tkanych materiałów, co znacznie wpływa na jej jakość, a jednocześnie pozostaje cienka, przez co jest łatwa w użytkowaniu.

taśma gafer.pl

Jeśli jesteś ciekawy, jak dobry gafer sprawdza się w praktyce, zapraszamy na przygotowany przez nas krótki filmik informacyjny: