Rękawice Lite
Rękawice Lite

Rękawice Lite

Przed Wami model dobrze znanych już rękawic roboczych gafer.pl seria lite. Profesjonalne, wygodne, cienkie, z krótkim mankietem. W strategicznych miejscach podwójne szwy i wzmocnienia. Rękawice zapewniają wysoki komfort, precyzję pracy oraz dobrze dopasowują się do dłoni.

Czytaj więcej >
44.99 zł Kup w sklepie >

Opis

Dopasowane do dłoni, oddychające rękawice dedykowane do lekkich prac, w których najważniejsza jest precyzja.

Rękawice gafer.pl lite zapinane są na wklejone, następnie przeszyte rzepy. Są one zamocowane częścią haczykową „do dołu”, aby zapobiec podrażnieniu skóry na nadgarstku. Na rzepie zostało umieszczone miejsce z białym tłem – idealne do podpisania rękawic.

Wewnętrzną część dłoni i palców wykonano z cienkiego, ale jednocześnie mocnego materiału. Część zewnętrzną z bardzo cienkiego, oddychającego i elastycznego. Chwytna część dłoni – najbardziej narażona na przetarcia – została wzmocniona dodatkowym materiałem wszytym podwójnym szwem. Na kciuku umieszczono materiał frotté do ocierania potu.

Krótki mankiet nie ogranicza ruchomości dłoni. Ponadto w jego wewnętrznej części zastosowano uchwyt ułatwiający zakładanie, który jest również oznaczeniem rozmiaru rękawicy. Uchwyt ten chroni także przed przecięciem żył nadgarstka od wewnętrznej strony.

Jak dobrać rozmiar rękawic? Można sugerować się następującym zestawieniem:

– rozmiar XS to szerokość dłoni około 7,5 cm,
– rozmiar S to szerokość dłoni około 8 cm,
– rozmiar M to szerokość dłoni około 9 cm,
– rozmiar L to szerokość dłoni około 10 cm.
– rozmiar XL to szerokość dłoni około 11 cm,
– rozmiar XXL to szerokość dłoni około 11,5 cm,

Należy pamiętać, że jest to informacja orientacyjna, a dla dobrania właściwego rozmiaru rękawice wymagają zmierzenia. Oczywiście w przypadku zamówienia niewłaściwego rozmiaru, nieużywane rękawice można wymienić.

Inne produkty